Nejkyselejší jídlo na světě

Nejkyselejší jídlo na světě je umeboshi, japonské sušené švestky. Obsahují kyselinu octovou, která jim dodává velmi kyselou chuť. pH umeboshi se pohybuje mezi 2,9 a 3,5, což je zhruba na úrovni octa nebo citrónové šťávy.

Umeboshi jsou japonské nakládané švestky, které jsou známé svou výraznou slano-kyselou chutí. Jsou vyrobeny z plodů stromu ume, který je odrůdou meruňky. Švestky se sklízejí na jaře, když jsou ještě tvrdé a kyselé. Poté se suší na slunci a nakládají do slaného nálevu, který obsahuje také listy shiso. Umeboshi mají dlouhou historii v japonské kuchyni. Jsou tradičně podávány jako příloha k rýži nebo se používají k přípravě dalších pokrmů, jako jsou saláty, polévky nebo omáčky. Umeboshi mají také řadu zdravotních výhod. Jsou dobrým zdrojem vitaminu C, vlákniny a antioxidantů. Mají také protizánětlivé a antibakteriální účinky.

Výroba umeboshi je poměrně jednoduchá, ale vyžaduje čas a trpělivost. Švestky se nejprve omyjí a zbaví stopek. Poté se suší na slunci po dobu několika týdnů, dokud nezměknou a nezhnědnou. Sušené švestky se pak nakládají do slaného nálevu, který obsahuje také listy shiso. Nálev se připravuje z mořské soli a vody. Listy shiso dodávají umeboshi jejich charakteristickou červenou barvu a chuť. Nakládání umeboshi trvá několik měsíců. Během této doby se švestky fermentují a získávají svou typickou slano-kyselou chuť. Po dokončení nakládání jsou umeboshi hotové ke konzumaci.

Umeboshi se obvykle konzumují celé, bez odstranění pecky. Pecka obsahuje velké množství vápníku. Umeboshi lze také použít k přípravě dalších pokrmů. Často se přidávají do salátů, polévek nebo omáček. Umeboshi lze také použít k výrobě pasty, která se používá k ochucení rýže nebo dalších jídel. Umeboshi mají řadu zdravotních výhod. Jsou dobrým zdrojem vitaminu C, vlákniny a antioxidantů. Mají také protizánětlivé a antibakteriální účinky.

Nedávné příspěvky

Jednou v noci jde muž do baru a vypadá

Jednou v noci jde muž do baru a vypadá smutně. Barman se ho zeptá, co si dá. Muž sklesle říká:…

Sluha nedoslýchavého lorda Cecila

Sluha nedoslýchavého lorda Cecila vždy spoléhal na to, že jeho pán špatně slyší, a tak si často nespokojeně bručel pod…

Lyžař přijíždí do hotelu

Lyžař přijíždí do hotelu, kde pravidelně bydlí. Recepční: „Račte si přát pokoj číslo třicet sedm jako posledně?“ „Samozřejmě.“ „Snídaně a…

Jdou dva policisté a vidí na zemi válející

Jdou dva policisté a vidí na zemi válející se bankovku. První praví: „Hele, stovka!“ A druhý na to: „To je…