Bře 15, 2016
436 Zobrazení
0 0

Práce v České republice a jak to s ní je ?

Všichni tvrdí že v České republice je málo práce. Ovšem není tomu tak úplně docela pravda. Práce je tu dost. Najít však vhodné pracovní místo aby to uživilo rodinu je těžší než si movitý člověk dokáže představit. Většina pozic je spíše pro ty kteří žijí s rodiči, po případě pro ty kterým nevadí sem tam strádat. Moc dobře vím jak je to těžké, jelikož sami jsme si prošli tímto procesem, ba dokonce stále tím ještě procházíme. Veškeré práce slibují ohromnou finanční čásku a však když přijdete na pohovor a chcete se ujistit zda tu částku dostanete obvykle se na vás dívají vyděšeně a nebo rychle začnou kývat hlavou. Né jednou se stalo že slibovali platové ohodnocení kolem 15 000 Kč čistého hned po nástupu a místo toho jste dostali o dva až tři tisíce méně. A to nemluvím ani kolikrát o nepříjemném kolektivu který do vás dloube tak dlouho dokavat nevybuchnete vzteky a nebo nevyklidíte bojové pole a nezačnete hledat znovu. A takto je to furt dokola…

prace

Co ovšem je asi nejlepší? Chodit po pracích sami a osobně. Nejdřív si popovídat se zaměstnanci a po případě se poptat zda nehledají kolegu. Né jen že si oťuknete lidi s kterýma by jste mohli pracovat ale ještě ke všemu dostanete po většinou pravdivé informace o platu i o nadřízených. Bonusem je i velká škála pracovních drbů. Věřte nebo ne je to lepší nežli hledat po internetu a děsit se toho zda jsou informace pravdivé či ne.

Internet je plný toho jak se obléct na pohovor, jak mluvit, sedět, tvářit se atd… Nikdo však vám neporadí jak rozpoznat zda ten dotyčný mluví pravdu. Nu já to také nepoznám a po většinou mívám štěstí. Né však každý to štěstí má. Už několik měsíců kůli tomuto problému strádáme a není to příjemné. Proto si myslím že alespoň tato malinká rada by vám mohla pomoci. Přesněji řečeno tato rada a hodně velká cisterna trpělivosti.

S. K. Holešová

Kategorie:
Zajímavosti


Napsat komentář