Bře 12, 2023
131 Zobrazení
0 0

První elektromobil na světě

První elektromobil na světě byl vyvinut již v roce 1837 britským vynálezcem Robertem Andersonem. Anderson vyvinul elektrické auto na bázi elektromotoru a plombované baterie. Toto vozidlo bylo malé a určeno pouze pro krátké jízdy, ale stalo se předběžným prototypem pro pozdější vývoj elektromobilů.

Další významný pokrok v oblasti elektrických vozidel nastal v roce 1884, kdy si Thomas Parker, anglický vynálezce a průkopník elektromobilů, nechal patentovat elektrický automobil s vodou chlazeným elektromotorem. Tento elektromobil byl prvním, který byl prakticky použitelný pro komerční účely.

V roce 1891 byl také postaven první elektrický autobus, který byl vyroben v USA a byl poháněn elektromotorem. V té době se elektromobily stávaly populárnějšími, zejména v městských oblastech, kde byly využívány jako taxi a autobusy. V následujících desetiletích však vývoj spalovacích motorů vedl k omezení vývoje elektromobilů, až do současného období, kdy se elektromobily stávají populárnějšími díky snižování nákladů na baterie a zlepšování technologie.

Kategorie:
Zajímavosti


Napsat komentář