Kvě 6, 2016
9701 Zobrazení
1 1

10 největších zabijáků mláďat svého druhu

de1f
10. Delfín skákavý
Delfíni jsou považováni za velice inteligentní a mírumilovná stvoření žijící v oceánu, protože se neustále jakoby smějí.  Vědci se ale několikrát stali svědky pokusu, kdy samci delfíni se snažili hned po narození zabít své mláďata. Existuje teorie, že tohle chování samců je zapříčiněno tím, že chtějí vynutit u samice páření, když je mládě mrtvé.


1alk
9. Alkoun  obecný
Tito malí mořští ptáci žijí v severních mořích, kde si hnízda zakládají na skalnatých pobřežích. Mláďata těchto ptáků nejsou usmrcena vlastními rodiči, ale ostatními ptáky, když zrovna rodiče nejsou ve hnízdě. Usmrcení probíhá většinou shozením mláďat z útesu nebo uklováním. Vědci tyto vraždy vysvětlují nedostatkem potravy, ale také tím, že ptáci mají svoji příslušnost ke kolonii.


psou1n

8. Psoun prériový
Psouni patří mezi hlodavce. Tito hlodavci žijí především v prériích od Texasu až po Kanadu. Psouni jsou potravou pro šelmy žijící v těchto končinách, jako jsou například kojoti či pumy. Až 39% mláďat psounů je zabito, než dospějí. Za smrt těchto mláďat mohou především ostatní samice psounů, které porodily. Tyto samice se obrací ke kanibalismu, aby měly dostatek potravy pro své mladé.


su1r

7. Surikata
Surikaty původně pocházející z Afriky patří mezi šelmy, i když tak na první pohled nevypadají. Surikaty žijí ve společenství a dělají všechno společně, aby přežili. Jako většina skupin ve zvířecí říši i surikaty mají svého vůdce, respektive vůdkyni. Surikaty mají alfa samici a ne alfa samce, jak jsme zvyklí u většiny zvířat. Právě tato alfa samička zabíjí většinu mláďat, které se narodí podřadným samičkám. Tyto podřadné samičky mají na výběr vzdát se vlastních mláďat a stát se kojnými pro mláďata alfa samičky nebo žít v exilu, ale mít mláďata.6. Pavián čakma
Tento druh paviánů žijící v okolí Zambezi (jižní Afrika) má jednu z nejsložitějších společenských struktur ve světě primátů. Paviáni čakma žijí v jasné v hierarchii a mají jasně nastavená pravidla. Alfa samec tohoto společenství většinou zabije potomky samice, která nepatří do toho společenství. Protože alfa samec chce, aby se samice stala součástí společenství a aby nějaký samec ze společenství se stal otcem jejich dětí.

1 2

Kategorie:
Zajímavosti


Napsat komentář