Lis 10, 2023
490 Zobrazení
0 0

André the Giant

André René Roussimoff, známý také jako André the Giant, byl francouzský profesionální wrestler a herec. Narodil se 19. května 1946 v Coulommiers ve Francii a zemřel 27. ledna 1993 v Paříži ve Francii. Roussimoff se narodil s akromegalií, což je stav způsobený nadprodukcí růstového hormonu. V důsledku toho vyrostl do výšky 224 centimetrů a vážil 236 kilogramů. Jeho akromegalie byla způsobena mutací v genu pro růstový hormon. Tato mutace způsobila, že jeho tělo produkovalo nadměrné množství růstového hormonu, což vedlo k jeho obrovské velikosti.
André the Giant
Roussimoff začal svou wrestlingovou kariéru v roce 1964 a rychle se stal jednou z nejpopulárnějších hvězd v oboru. Byl známý svou obrovskou velikostí, silou a schopností absorbovat velké množství zranění. Roussimoff byl úspěšný v několika wrestlingových organizacích, včetně World Wide Wrestling Federation (WWF), National Wrestling Alliance (NWA) a Japan Pro Wrestling Alliance (JWA). V roce 1987 porazil Hulka Hogana v zápase o titul WWF World Heavyweight Championship. Kromě wrestlingu se Roussimoff objevil také v několika filmech a televizních pořadech. Mezi jeho nejznámější role patří role Fezzika v komedii Pán prstenů (1978) a role André the Gianta v komedii Duch (1984).

Roussimoff byl známý také svou velkorysou povahou. Často se zastavoval, aby se pozdravil s fanoušky a podepsal jim autogramy. Byl také známý svou láskou k jídlu a pití. Měl rád pivo, víno a steaky. Roussimoff byl také oblíbeným fanoušky po celém světě. Jeho velikost, síla a charisma ho učinily jednou z nejpopulárnějších hvězd v historii. Jeho odkaz žije dál a je považován za jednoho z největších wrestlerů všech dob. Roussimoff zemřel v roce 1993 ve věku 46 let na selhání srdce. Byl uveden do Síně slávy WWE v roce 1993.
André the Giant
André the Giant byl jednou z nejvýznamnějších postav v historii wrestlingu a populární kultury. Jeho velikost, síla a charisma ho učinily jednou z nejpopulárnějších hvězd v obou oborech. Jeho odkaz žije dál a je považován za jednoho z největších wrestlerů a herců všech dob.

Kategorie:
Zajímavosti


Napsat komentář