Bře 26, 2023
1382 Zobrazení
1 0

Kmen Himba

Kmen Himba je jedním z domorodých kmenů žijících v Namibii a je známý svou unikátní kulturou a tradičními praktikami. Mezi nejzajímavější zvyky Himbů patří například barvení pokožky a vlasů, koupání v rostlinných omáčkách, specifické oblečení a rituály, které souvisejí s narozením a smrtí.

Himbové jsou známí svým tradičním způsobem oblékání, který zahrnuje pouze základní oděv z kůže a kovových ozdob. Muži nosí kusy kůže, které pokrývají pouze části těla, zatímco ženy nosí kožené sukně a svůj vrchní díl tvoří perlové náhrdelníky, náušnice a zlaté náušnice. Himbům je také běžné barvit si vlasy a pokožku, aby vypadali co nejatraktivněji a většinou používají pigment z okrového prachu.

Další zajímavou tradicí Himbů je jejich způsob koupání. Himbové se tradičně koupete jen jednou za měsíc a používají k tomu speciální směs z masa, tuku a bylin. Po koupeli si tuto směs vtírají do pokožky, což je pro ně důležitý způsob ochrany proti slunci a hmyzu.
Kmen Himba
Himbové mají také speciální rituály spojené s narozením a smrtí. Například po narození dítěte se matka a dítě oddělí od ostatních členů kmene po dobu několika dnů, aby bylo chráněno před zlem. Smrt je také významnou událostí, při které se obvykle konají tradiční obřady a rituály, aby byla duše zemřelého poslána do posmrtného života.

Celkově je kmen Himba fascinujícím příkladem kultury a tradic, které jsou pro ně velmi důležité a respektované a zároveň se snaží přizpůsobit modernímu světu.

Kategorie:
Zajímavosti


Napsat komentář