Říj 30, 2023
468 Zobrazení
0 0

Největší ponorka na světě

Ruská ponorka K-329 Belgorod je největší ponorkou na světě. Je dlouhá 185 metrů, což je o 14 metrů delší než americké ponorky třídy Ohio. Je také široká 23 metrů a má ponor 11 metrů. Ponorka je poháněna dvěma jadernými reaktory a je schopna dosáhnout rychlosti až 29 uzlů.
Největší ponorka na světě
Ponorka K-329 Belgorod byla spuštěna na vodu v roce 2019 a byla uvedena do provozu v roce 2022. Je určena k různým účelům, včetně:
Sledování a ničení nepřátelských ponorek
Útok na pozemní cíle pomocí balistických raket
Útok na ponorky a plavidla pomocí torpéd
Provádění podvodních průzkumných misí

Ponorka K-329 Belgorod je vybavena šesti nadzvukovými balistickými raketami Poseidon. Tyto rakety mají dosah až 10 000 kilometrů a mohou nést jadernou hlavici. Ponorka je také vybavena torpédy a dalšími podvodními zbraněmi. Ponorka K-329 Belgorod je významným přírůstkem do ruského námořnictva. Je to nejmodernější a nejmocnější ponorka v ruském arzenálu. Její zařazení do služby posiluje ruskou schopnost provádět podvodní operace v celém světě.

Ponorka K-329 Belgorod je jednou z nejdražších ponorek, které kdy byly postaveny. Oficiální cena ponorky nebyla zveřejněna, ale odhaduje se, že se pohybuje mezi 5 a 7 miliardami dolarů. Cena ponorky je vysoká z několika důvodů. Ponorka je vybavena nejmodernějšími technologiemi a zbraněmi, včetně nadzvukových balistických raket Poseidon. Je také velmi velká a složitá na stavbu. Cena ponorky K-329 Belgorod je významným nákladem pro ruské námořnictvo. Ponorka je však také významným přírůstkem do ruského arzenálu a posiluje ruskou schopnost provádět podvodní operace v celém světě.
Největší ponorka na světě
Ponorka K-329 Belgorod vyvolala kontroverze. Někteří odborníci se obávají, že její nadzvukové balistické rakety Poseidon by mohly být použity k útoku na americká města. Rusko však popřelo, že by ponorka byla určena k útoku na civilní cíle. Další kontroverzi vyvolalo použití ponorky K-329 Belgorod k přepravě ruských námořních sil do Černého moře v roce 2022. Tento pohyb byl vnímán jako ruská provokace vůči NATO.

Kategorie:
Světová nej


Napsat komentář