Led 25, 2023
81 Zobrazení
0 0

Pet Rock

Pet Rock byl vynálezem Garyho Dahla v roce 1975. Prodával se jako hračka pro zvířata, i když ve skutečnosti to byl obyčejný kámen balený s návodem jak se o něj starat a uvedený v jednoduché krabici. Pet Rock se stal velkým hitem v USA a Kanadě, prodalo se více než milion kusů, a stal se jedním z nejlepších prodejů roku 1975 a jedním z největších módních trendů v historii hraček. Pet Rock se stal symbolem „Silly Season“ (sezóna hlouposti) a několik kopií bylo vytvořeno, ale žádný z nich se nedokázal dostat na úroveň popularity Pet Rocku.

Pet Rock se stal takovým úspěchem díky jednoduchosti a neserioznosti svého konceptu. Gary Dahl, tvůrce Pet Rocku, se inspiroval konceptem, když se posmíval z lidí, kteří si kupovali drahé hračky pro svá zvířata, a rozhodl se vytvořit hračku, která by byla levná a absurdní. Pet Rock byl prodáván za cenu 3,95 dolaru a každý kus přišel s návodem jak se o něj starat, který obsahoval vtipné rady, jak se starat o svého „pet rocka“ jako například „Nikdy nedovolte, aby se vaše pet rock přehřál na slunci“ nebo „Nikdy nedovolte, aby se váš Pet Rock utopil v vodě“.

Pet Rock se stal tak úspěšný, že se dokonce stal terčem parodií a karikatur v televizi a tisku. Někteří lidé se snažili napodobit úspěch Pet Rocku, ale žádný z nich se nedokázal dostat na stejnou úroveň popularity. Pet Rock se stal jedním z prvních příkladů úspěšného viral marketingového triku, protože se stal tématem vtipů a rozhovorů, což vedlo k dalšímu prodeji.
Dahl se stal bohatým díky Pet Rocku a prodal licenci na Pet Rock v zahraničí, ale po krátké době zájem o Pet Rock opadl a Dahl se rozhodl ukončit prodej. Dnes je Pet Rock spíše kuriozitou a historickou zajímavostí a připomínkou nevšedního a úspěšného marketingu.

Kategorie:
Zajímavosti


Napsat komentář