Bře 18, 2023
138 Zobrazení
0 0

Zmizení obyvatel Roanoke

Zmizení obyvatel Roanoke se stalo v roce 1590, kdy anglická osada na ostrově Roanoke v Severní Karolíně zdála být opuštěná. Obyvatelé zmizeli a nezanechali žádné vysvětlení. Tento případ je známý jako „Zmizení obyvatel Roanoke“ a dodnes zůstává záhadou.

Oblast, kde se nacházela osada, byla prozkoumána a byly nalezeny pouze některé artefakty, jako například zbraně a nástroje, ale nebyly nalezeny žádné lidské pozůstatky ani stopy po stavebních pracích, které by naznačovaly, že by se obyvatelé osady stěhovali jinam. Zůstala tam pouze jedna záhadná stopa, a to nápis „Croatoan“ vyrytý na dřevěném sloupku poblíž opuštěného místa.

Existuje několik teorií, co se s obyvateli osady stalo. Někteří se domnívají, že byli napadeni domorodci a pobiti, jiní tvrdí, že byli nuceni odejít z důvodu nedostatku zdrojů nebo v důsledku přírodní katastrofy. Další teorie se zaměřují na to, že obyvatelé mohli odejít do jiné oblasti, aby se připojili k indiánským kmenům. Existuje také teorie, že obyvatelé byli uneseni neznámými námořníky.

Nicméně dodnes neexistuje žádné definitivní vysvětlení toho, co se s obyvateli osady stalo, a zůstává to jednou z největších záhad středověku.

Kategorie:
Zajímavosti


Napsat komentář