Čvn 2, 2023
446 Zobrazení
0 0

Zmizení templářských rytířů

Zmizení Rytířů templářů je jednou z největších a nejznámějších mysteriózních událostí v dějinách. Rytíři templáři byli katolickým rytířským řádem, který byl založen na počátku 12. století. Během několika desetiletí získali velkou moc a bohatství.

V roce 1307 francouzský král Filip IV. zatkl tisíce templářských rytířů a obvinil je z hereze, sodomie a dalších zločinů. Byli podrobeni mučení a nuceni přiznat se ke kacířství. Filip IV. si také přivlastnil jejich majetek.
Zmizení templářských rytířů
Na rozkaz papeže Klementa V. byl řád templářů v roce 1312 oficiálně zrušen, ale někteří členové se stali uprchlíky a pokusili se udržet řád aktivním.

Co se stalo s templáři, kteří byli zatčeni a obviněni z hereze, zůstává dodnes záhadou. Mnozí byli popraveni, jiní byli uvězněni, ale mnoho z nich zmizelo. Existují různé teorie o tom, co se s nimi stalo:

Někteří historici spekulují, že někteří templáři uprchli a ukrývali se veřejnosti. Měli by tak možnost pokračovat v tajné činnosti nebo se připojit k jiným řádům.
Další teorie naznačují, že někteří templáři mohli najít útočiště v jiných zemích, kde nebyla proti nim vedena tak tvrdá kampaň jako ve Francii.
Existuje i teorie, že někteří templáři se připojili k pirátským skupinám nebo se stali námořními dobyvateli.

Zmizení templářských rytířů
Přes veškeré spekulace a teorie není žádný pevný důkaz o tom, co se s templáři skutečně stalo. Jejich zmizení zanechalo mnoho otazníků a dodnes představuje jednu z největších záhad historie. Zájem o templáře a jejich osud přetrvává a stále existuje mnoho výzkumů a debat na toto téma.

Kategorie:
Zajímavosti


Napsat komentář