Zář 16, 2023
530 Zobrazení
0 0

20 nejdivnějších zákonů ve středověku

V roce 1382 byl v Anglii vyhlášen zákaz smíchu. Tento zákaz byl vyhlášen králem Richardem II., který se obával, že by smích mohl vést k nepokojům.

V roce 1511 byl ve Francii vydán zákon, který zakazoval ženám nosit kalhoty. Tento zákon byl vyhlášen králem Ludvíkem XII., který se obával, že by ženy v kalhotách mohly být považovány za muže.

V roce 1533 byl v Anglii vydán zákon, který zakazoval ženě, aby se provdala za muže, který je nižší než ona. Tento zákon byl vyhlášen králem Jindřichem VIII., který se obával, že by jeho potomci mohli být menší než on.

V roce 1555 byl v Anglii vydán zákon, který zakazoval lidem nosit oblečení, které je v rozporu s jejich náboženskou vírou. Tento zákon byl vyhlášen královnou Marií I., která byla katolička a snažila se potlačit protestantismus.

V roce 1563 byl ve Francii vydán zákon, který zakazoval lidem stýkat se s černými lidmi. Tento zákon byl vyhlášen králem Karlem IX., který se obával, že by černí lidé mohli být hrozbou pro společnost.

V roce 1656 byl v Anglii vydán zákon, který zakazoval lidem nosit paruky. Tento zákon byl vyhlášen Oliverem Cromwellem, který se snažil vrátit Anglii k konzervativnějším hodnotám.

V roce 1662 byl v Anglii vydán zákon, který zakazoval lidem sledovat kočky. Tento zákon byl vyhlášen králem Karlem II., který se obával, že by kočky mohly být hrozbou pro ptactvo.

V roce 1673 byl ve Francii vydán zákon, který zakazoval lidem jíst česnek. Tento zákon byl vyhlášen králem Ludvíkem XIV., který se obával, že česnek je nechutný.

V roce 1710 byl v Anglii vydán zákon, který zakazoval lidem šířit falešné zprávy. Tento zákon byl vyhlášen králem Jiřím I., který se obával, že by falešné zprávy mohly způsobit nepokoje.

V roce 1718 byl ve Francii vydán zákon, který zakazoval lidem nosit oblečení, které je vyrobeno z více než tří druhů látek. Tento zákon byl vyhlášen králem Ludvíkem XV., který se snažil
zajistit, aby se lidé oblékali jednoduše.

1 2

Kategorie:
Světová nej


Napsat komentář