Bře 24, 2024
181 Zobrazení
0 0

Nejmenší vězení na světě

Na ostrově Sark, který je součástí Normanských ostrovů mezi Francií a Velkou Británií, se nachází nejmenší vězení na světě. Tato skromná budova se skládá ze dvou cel bez oken, které dělí úzká chodbička. Vězení je dodnes v provozu, ačkoliv v posledních letech se v něm žádný vážný zločin neodehrál.

Vězení na Sarku bylo postaveno v roce 1856 a od té doby slouží k uvěznění provinilců z ostrova. Většinou se jedná o drobné delikty, jako je opilství, rušení nočního klidu nebo krádeže. Vězni v tomto zařízení obvykle tráví jen několik dní nebo týdnů.

Vězení je malé a jednoduché. Dvě cely jsou vybaveny pouze dřevěnou postelí s matrací a toaletou. Vězni nemají přístup k televizi, rádiu ani internetu. Jídlo jim nosí dozorci z nedaleké restaurace. Vězení na Sarku je tak malé, že v něm není dozorce na plný úvazek. O vězně se stará místní policista, který má na starosti i další úkoly na ostrově.

V roce 1990 se v tomto vězení odehrál jeden z nejbizarnějších zločinů v jeho historii. Muž jménem André Gardes se na ostrov vylodil s poloautomatickou zbraní a prohlásil se za jeho nového vládce. Gardes byl po několika hodinách zatčen a odsouzen k 15 měsícům vězení.

Vězení na Sarku je turistickou atrakcí. Návštěvníci si ho mohou prohlédnout s průvodcem. Vězení na Sarku je unikátním místem, které symbolizuje klidný a mírový charakter ostrova. I když je to nejmenší vězení na světě, stále plní svůj důležitý účel – chránit společnost před kriminálníky.

Kategorie:
Světová nej


Napsat komentář