Dub 9, 2024
204 Zobrazení
0 0

Největší narozené dítě

V roce 1879 se v kanadské provincii Nové Skotsko odehrála událost, která dodnes fascinuje i děsí. Anna Batesová, 35letá žena, porodila chlapce, který vážil neuvěřitelných 10,8 kilogramů. Toto miminko, které se zapsalo do Guinnessovy knihy rekordů jako největší narozené dítě, se však bohužel nedožilo ani 12 hodin.

Chlapec, kterému rodiče dali jméno John, se narodil po bezproblémovém těhotenství. Jeho matka, Anna, byla statná žena a porod proběhl bez komplikací. Po porodu ale bylo jasné, že John není obyčejné miminko. Vážil 10,8 kilogramů a měřil 71 centimetrů, což je více než dvojnásobek průměrné váhy novorozence.
Největší narozené dítě
I přes svou enormní velikost se John narodil zdravý a vitální. Bohužel se ale jeho radostný život brzy obrátil v tragédii. Po 11 hodinách od narození John zemřel. Příčina jeho smrti není zcela jasná, ale pravděpodobně se jednalo o komplikace způsobené jeho gigantickou velikostí.

Příběh Johna Batese je dodnes připomínkou síly a křehkosti života. I když se narodil jako zázrak, jeho život byl tragicky krátký. Jeho příběh ale stále fascinuje a ukazuje nám, že i v těch nejobyčejnějších událostech se skrývá tajemství a zázrak.

Kategorie:
Světová nej


Napsat komentář