Led 20, 2024
171 Zobrazení
0 0

Budova ve tvaru piana a houslí

Huainan, město v čínské provincii Anhui, se může pochlubit jedinečnou stavbou, která je symbolem města a přitahuje návštěvníky z celého světa. Jedná se o Piano and Violin Building, neboli Pianové a houslové budovy, které jsou vyrobeny v měřítku 50:1. Budovy byly navrženy studenty Hefei University of Technology v roce 2007 a byly postaveny v letech 2007 až 2012. Jejich cílem bylo vytvořit moderní budovu, která by zároveň vzdávala hold tradiční čínské kultuře.
Budova ve tvaru piana a houslí
Pianová budova je vyrobena z černého skla a má tvar klavíru. Má tři nohy, které symbolizují tři základní tóny západní hudby: C, E a G. Na jejím vrcholu je míč, který symbolizuje notu. Houslová budova je vyrobena z průhledného skla a má tvar houslí. Má čtyři struny, které symbolizují čtyři základní tóny čínské hudby: gong, shang, jue a zhi. Na jeho vrcholu je klenba, která symbolizuje strunu.

Budovy jsou umístěny v centru města Huainan a slouží jako výstavní prostory pro městské plánování. V Piano Building se nachází výstava o historii a rozvoji města, zatímco v Houslové Building se nachází výstava o čínské hudbě.

Budovy jsou také oblíbenou turistickou atrakcí. Lidé z celého světa sem přicházejí, aby se podívali na tyto jedinečné stavby a pořídili si fotografie.

Kategorie:
Zajímavosti


Napsat komentář