Led 5, 2024
316 Zobrazení
0 0

Divočáci vyšňupali skrýš kokainu

V toskánských lesích v oblasti kolem měst Arezzo a Siena se stala kuriózní událost. Stádo divokých prasat objevilo tajnou skrýš kokainu v hodnotě více než půl milionu korun. Část z ní zničilo a část vyšňupalo.

K události došlo v listopadu 2019. Členové drogového gangu (tři Albánci a jeden Ital) zakopali v lesích asi dva kilogramy kokainu určeného na prodej zákazníkům v těchto městech. Ačkoli byla droga ve sklenicích, divočáky vodotěsné balíčky zaujaly natolik, že je rozryli, roznesli po okolí a taky zkonzumovali – ať už tlamou, nebo rypáky. Místní policie na to přišla při odposleších telefonních hovorů podezřelých mužů. „Divočáci zřejmě vnímali vůni kokainu a následovali ji. Když balíčky našly, začaly je rozbíjet a kokain vyšňupat,“ uvedl mluvčí italské policie.
Divočáci vyšňupali skrýš kokainu
Divočáci se podle policie kokainu doslova přejedli. „Zřejmě jim to způsobilo zdravotní problémy,“ uvedl mluvčí. Policie našla divočáky mrtvé nedaleko místa, kde byla droga zakopána. Podle policie se jednalo o tři kusy, dva samce a jednu samici ve věku asi pěti let. Kokain, který divočáci vyšňupali, byl v hodnotě více než půl milionu korun. Policie ho zajistila a předá jej k dalšímu zkoumání.

Při zkoumání kokainu, který divočáci vyšňupali, policisté zjistili, že obsahoval vysoké množství nebezpečných příměsí. Tyto příměsi mohly být příčinou divočákových zdravotních problémů a nakonec i jejich smrti. Policie případ vyšetřuje a snaží se zjistit, kdo kokain v lesích zakopal. Za pašování drog hrozí pachatelům až 15 let vězení.

Kategorie:
Zajímavosti


Napsat komentář