Kvě 29, 2023
871 Zobrazení
1 0

Nejdelší vlak na světě

Jedním z nejznámějších a nejdelších vlaků byl vlak, který byl složen z 682 nákladních vozů. Tento rekord byl dosažen v Austrálii v roce 2001. Vlak sestávající z 682 vozů a tažený třemi lokomotivami vykonal jízdu o délce 7,353 kilometrů. Tento dlouhý nákladní vlak byl určen pro přepravu železné rudy z jedné těžební oblasti do přístavu.

Rekord byl dosažen v regionu Pilbara v západní Austrálii, který je známý svými bohatými zásobami železné rudy. Vlak sloužil k přepravě těžené rudy z vnitrozemí do přístavu, kde byla nakládána na lodě a exportována do dalších zemí.
Nejdelší vlak na světě
Přeprava takového dlouhého vlaku vyžaduje precizní plánování a koordinaci. Pro řízení a tažení takového objemu nákladu jsou používány výkonné a robustní lokomotivy. Celý vlak je rozdělen na části, které jsou připojeny k sobě pomocí spojovacích prostředků, jako jsou spřáhlové klouby.

Takové dlouhé vlaky jsou obvykle používány při přepravě surovin nebo těžkých průmyslových nákladů na velké vzdálenosti. Jejich použití umožňuje efektivní a ekonomickou přepravu velkého objemu zboží.

Kategorie:
Světová nej


Napsat komentář