Kvě 13, 2024
127 Zobrazení
0 0

Nejrychlejší auto na světě

V žebříčku nejrychlejších aut světa kraluje Bugatti Chiron Super Sport 300+. Tento francouzský supersport dokázal pokořit hranici 490 km/h a stal se tak oficiálně nejrychlejším sériově vyráběným vozem na světě.

Jeho rekordní jízda se uskutečnila 2. srpna 2019 na testovací dráze Ehra-Lessien v Německu. Za volantem seděl zkušený testovací jezdec Bugatti Andy Wallace, který dokázal Chiron Super Sport 300+ rozjet na neuvěřitelných 490,484 km/h.

Tímto ohromujícím výkonem překonal Chiron Super Sport 300+ dosavadní rekord o 30 km/h a zároveň posunul hranice toho, co je v automobilovém průmyslu možné. Jeho triumf je důkazem technického inženýrství a inovací Bugatti, které posunuly limity rychlosti do nevídaných výšin.
Nejrychlejší auto na světě
Chiron Super Sport 300+ je poháněn masivním 8litrovým čtyřturbomotorem W16, který generuje úchvatných 1600 koní. Jeho síla je přenášena na všechna kola pomocí sofistikovaného pohonu všech kol, čímž je zajištěna maximální trakce a akcelerace.

Kromě ohromující rychlosti se Chiron Super Sport 300+ pyšní i elegantním a aerodynamickým designem. Jeho karoserie z karbonových vláken je navržena tak, aby minimalizovala odpor vzduchu a optimalizovala proudění vzduchu pro maximální rychlost.

Výroba Chironu Super Sport 300+ je striktně limitována na pouhých 30 kusů, z nichž každý je prodán za neuvěřitelnou cenu více než 100 milionů korun. I přesto se jedná o vysoce ceněný sběratelský kousek, který představuje vrchol automobilového inženýrství a designu.

Ačkoliv existují i jiná auta, která se uchází o titul nejrychlejšího na světě, Bugatti Chiron Super Sport 300+ si prozatím drží korunu a pevně se zapsal do historie jako symbol síly, rychlosti a technické dokonalosti.

Kategorie:
Světová nej


Napsat komentář