Led 21, 2024
217 Zobrazení
0 0

Nejsladší jídlo na světě

Meloun Yubari King je považován za nejsladší jídlo na světě. Pěstuje se v Japonsku, konkrétně v malém městečku Yubari na ostrově Hokkaidó. Melouny Yubari King jsou kříženci dvou dalších kultivarů melounu, Earl’s Favorite a Burpee’s „Spicy“ Cantaloupe. Meloun Yubari King má kulatý tvar a oranžovou barvu. Jeho dužina je jemná, šťavnatá a má výraznou sladkou chuť. Obsah cukru v melounu Yubari King může dosáhnout až 15 %, což je více než dvakrát tolik, než má běžný meloun.
Nejsladší jídlo na světě
Pěstování melounu Yubari King je velmi náročné. Melouny se pěstují ve sklenících, kde jsou přísně kontrolované podmínky, aby se dosáhlo co nejlepší kvality. Pěstování jednoho melounu Yubari King může trvat až šest měsíců. Meloun Yubari King je velmi ceněné ovoce. Je považován za symbol luxusu a bohatství. Na aukcích se melouny Yubari King prodávají za vysoké ceny, někdy i za miliony jenů.

Meloun Yubari King se nejčastěji konzumuje syrový. Lze jej však použít i do salátů, koktejlů nebo dalších pokrmů. Chuť melounu Yubari King je často popisována jako kombinace sladkého, kořeněného a šťavnatého melounu. Meloun má také jemnou, krémovou texturu.

Kategorie:
Světová nej


Napsat komentář