Lis 15, 2023
234 Zobrazení
0 0

Největší loď na světě

Největší lodí na světě je loď Prelude FLNG společnosti Shell. Je to plovoucí terminál na výrobu kapalného zemního plynu (LNG). Loď je dlouhá 488 metrů, široká 74 metrů a vysoká 104 metrů. Její hmotnost je 600 000 tun. Loď Prelude FLNG je určena k výrobě LNG z plynného zemního plynu (GZP) v moři. Je to první plovoucí terminál na výrobu LNG na světě a je schopna produkovat až 3,6 milionu tun LNG ročně. Loď je vybavena 10 plynovými turbínami, které pohání kompresory pro výrobu LNG. Loď je také vybavena systémem pro skladování LNG, který může pojmout až 1,6 milionu tun LNG.
Největší loď na světě
Loď Prelude FLNG byla postavena v jihokorejských loděnicích Samsung Heavy Industries a je provozována společností Shell. Loď byla spuštěna na vodu v roce 2013 a do provozu byla uvedena v roce 2017. Loď je umístěna u pobřeží Austrálie v rámci projektu Prelude.
Největší loď na světě
Loď Prelude FLNG je skutečně unikátním plavidlem. Je to největší plovoucí objekt na světě a je schopna dosáhnout rychlosti až 10 uzlů. Loď je vybavena vlastním zdrojem energie, včetně elektrárny, která využívá plyn z LNG, který vyrábí. Loď má také vlastní systém pro zpracování odpadních vod a odpadu. Loď Prelude FLNG je významným technologickým pokrokem a má potenciál změnit způsob, jakým se LNG vyrábí a dodává. Loď je také významným ekonomickým přínosem pro Austrálii a Shell.

Kategorie:
Světová nej


Napsat komentář