Lis 20, 2023
95 Zobrazení
0 0

Největší panelák na světě

Největší panelák na světě je Clement Canopy v Singapuru. Clement Canopy je dvojice obytných budov v Singapuru, které jsou spojeny můstkem. Každá budova má 44 pater a výšku 140 metrů. Celkový počet bytů je 1 848. Clement Canopy byl dokončen v roce 2017 a je součástí rozvojového projektu města-státu. Budovy byly navrženy tak, aby byly energeticky úsporné a šetrné k životnímu prostředí. Clement Canopy je domovem široké škály obyvatel, včetně rodin, jednotlivců a seniorů. Budovy nabízejí řadu vybavení a služeb, včetně obchodů, restaurací, školky a fitness centra.

Clement Canopy byl postaven společností UOL Group, jedním z největších developerů v Singapuru. Budovy byly navrženy společností DP Architects, jednou z předních architektonických kanceláří v Asii. Stavba Clement Canopy byla zahájena v roce 2013 a byla dokončena v roce 2017. Celkové náklady na výstavbu činily 1,5 miliardy singapurských dolarů (asi 1,2 miliardy amerických dolarů).
Největší panelák na světě
Clement Canopy je navržen tak, aby byl energeticky úsporný a šetrný k životnímu prostředí. Budovy mají řadu energeticky úsporných prvků, včetně dvouplášťové fasády, která pomáhá izolovat budovy. Okna s vysokým skleněným obsahem, která propouštějí více přirozeného světla. Systémy inteligentního řízení budov, které pomáhají optimalizovat spotřebu energie. Budovy jsou také navrženy tak, aby byly šetrné k životnímu prostředí. Budovy jsou vybaveny systémem recyklace odpadních vod a systémem sběru dešťové vody.

Clement Canopy je významnou dominantou města Singapuru. Budovy jsou oblíbeným turistickým cílem a jsou symbolem moderního Singapuru. Clement Canopy je také důležitým krokem vpřed v oblasti udržitelného bydlení. Budovy jsou navrženy tak, aby byly energeticky úsporné a šetrné k životnímu prostředí.

Kategorie:
Světová nej


Napsat komentář