Dub 5, 2023
843 Zobrazení
0 0

Největší strom na světě

General Sherman je nejen největší strom na světě, ale také jeden z nejznámějších a nejvýznamnějších symbolů amerických národních parků. Jeho obvod kmene měří 31 metrů a na průměru 1,5 metru od země dosahuje tloušťka více než 17 metrů. Jeho výška je téměř srovnatelná s výškou 30-patrové budovy.
Největší strom na světě
General Sherman byl pojmenován po Williamu T. Shermanovi, který byl významným generálem během americké občanské války. Strom je jedním z mnoha sekvojovců obrovských, které se nacházejí v národním parku Sequoia a jeho okolí. Tyto stromy jsou také známé pro svou mimořádnou odolnost, schopnost růst na extrémně chudých půdách a vysoké stáří.

V roce 2008 General Sherman utrpěl menší poškození, když do něj blesk udeřil. Naštěstí se však obnovil a je stále přístupný návštěvníkům národního parku. Návštěvníci mohou obdivovat jeho velikost a krásu z blízka na pěší turistické stezce, která vede kolem něj.
Největší strom na světě
General Sherman je jedním z nejvzácnějších a nejúžasnějších přírodních úkazů na světě a určitě stojí za to ho navštívit, pokud máte příležitost.

Kategorie:
Světová nej


Napsat komentář