Úno 24, 2023
1423 Zobrazení
1 1

Nejvyšší muž na světě

Nejvyšším mužem na světě byl Robert Wadlow. Robert Pershing Wadlow byl americký muž, který se narodil 22. února 1918 v Illinois. Byl to nejvyšší muž v historii medicíny, který dosáhl výšky 2,72 metrů a vážil přes 200 kg. Příčinou jeho nadměrného růstu byla hyperplazie hypofýzy, což je vzácná choroba, která způsobuje nadměrný vývoj hypofýzy, což vede ke zvýšené produkci růstového hormonu.

Robert Wadlow se stal celebritou v 30. letech 20. století, kdy se začal objevovat v různých veřejných akcích a show, kde byl prezentován jako „nejvyšší muž na světě“. Po dokončení střední školy chtěl studovat právo, ale jeho zdravotní stav mu nedovolil pokračovat v plánech na vysokoškolské studium. Místo toho se stal obchodním cestujícím pro firmu, která vyráběla obuv.

Bohužel, jeho nadměrný růst mu způsobil mnoho zdravotních problémů. Musel používat speciální boty a hůl, aby udržel rovnováhu a chránil svá kolena a nohy. Zemřel 15. července 1940 v důsledku infekce, kterou dostal kvůli otevřené ráne na noze, kterou si způsobil během cesty propagující své rekordní rozměry. Robert Wadlow se stal legendou a jeho památku uctívají mnozí lidé po celém světě.

Kategorie:
Světová nej


Napsat komentář