Kvě 9, 2024
190 Zobrazení
0 0

Nejdražší dům na světě

Titul nejdražší nemovitosti na světě v současnosti drží sídlo s názvem The Holme v Londýně. Jeho cena se vyšplhala na neuvěřitelných 280 milionů eur, v přepočtu na české koruny se jedná o zhruba 7 miliard.

Tento honosný palác z 18. století prošel rozsáhlou rekonstrukcí a pyšní se ohromujícími 567 pokoji, včetně 12 ložnic, 14 koupelen a 7 obývacích pokojů. K vybavení patří také kino, bowlingová dráha, turecké lázně a podzemní noční klub. Nemovitost se rozkládá na rozlehlém pozemku s parkem, tenisovým kurtem a vlastní garáží pro 30 aut.

Současný majitel, developer Christian Candy, koupil The Holme v roce 2018 za 90 milionů liber (cca 2,5 miliardy korun) s cílem přetvořit ho na luxusní rezidenci. Po dokončení renovace v roce 2021 byla nemovitost uvedena na trh s astronomickou cenovkou, která z ní dělá nejdražší dům prodaný v historii.

O koupi The Holme se spekuluje, že by se o ni mohl zajímat některý z nejbohatších lidí světa, například miliardář z technologického průmyslu nebo investor z oblasti hedgeových fondů. Pro tuto exkluzivní klientelu představuje sídlo jedinečnou investiční příležitost a symbol prestiže.

Je však důležité poznamenat, že cena 7 miliard korun je pouze odhad a skutečná prodejní cena se může lišit. Nicméně i tak je The Holme bezpochyby nejluxusnější a nejdražší nemovitostí na světě, která nabízí svým budoucím majitelům okázalý životní styl plný luxusu a komfortu.

Kategorie:
Světová nej


Napsat komentář