Pro 16, 2023
293 Zobrazení
0 0

Největší kapr na světě

Kapr obecný (Cyprinus carpio) je jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších ryb na světě. Je to všežravec, který se živí rostlinami, hmyzem, červy a dalšími živočichy. Kapři mohou dorůst obrovské velikosti, pokud mají dostatek potravy a prostoru.

Největší kapr na světě, který byl oficiálně zaregistrován, byl chycen 14. října 2022 v jezeře EuroAqua v Maďarsku. Kapr vážil 51,2 kilogramu a měřil 125 centimetrů. Kapra ulovil nizozemský rybář Marcel van den Heuvel. Byl to jeho první kapr na tomto jezeře, ale rozhodně ne poslední. Jezero EuroAqua je umělé jezero, které bylo vytvořeno v roce 2010. Jezero je domovem mnoha velkých kaprů, včetně několika, kteří váží více než 40 kilogramů.
Největší kapr na světě
Kapr Marcel van den Heuvela byl chycen na boilies, které je oblíbenou nástrahou pro lov velkých kaprů. Rybář použil 30m dlouhé pruty a 80lb vlasec. Po zdolání obrovského kapra se rybářovi podařilo vytáhnout rybu na břeh. Ryba byla vážena a měřena v přítomnosti zástupců Guinnessovy knihy rekordů. Nový světový rekord v chytání kapra byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů 21. října 2022.

Kapři mohou dorůst obrovské velikosti, pokud mají dostatek potravy a prostoru. Je známo, že v některých evropských jezerech žijí kapři, kteří váží více než 100 kilogramů. V roce 2015 byl v České republice chycen kapr, který vážil 48 kilogramů. Tento kapr byl také zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako největší kapr chycený v České republice. Kapři jsou oblíbenou rybou pro rybáře po celém světě. Lov velkých kaprů je výzvou, která může být velmi vzrušující.

Kategorie:
Světová nej


Napsat komentář